Krimi, Thriller

Farkas Anett: A ​33-as ügy

Létezik az a bánat, amit nem lehet megsiratni, az a fajta, amit egy életen át titokban tartasz, őrzöd kilétét, hisz, ha elmondanád, senki sem értené meg.

A 33-as beteg után kíváncsi voltam A 33-as ügyre is. A krimis szál mellett izgatott az is, hogy Dávidnak sikerül-e Viviennt meggyőzni a maradásról.

A történet elején ismét Vivienn segítségét kérik egy gyermekrablási ügy kapcsán. A nő, Dáviddal karöltve ismét igyekszik felfejteni a szálakat. A gyermekek szülei ismert, tehetős, befolyásos emberek, az elrabló mégsem kér váltságdíjat. A kapcsolatot gyorsan megtalálják: mindegyik apa egy baráti társaságból került ki. Hamar fény derül arra is, hogy a tettesnek személyes motivációja van, olyan sérelem érte, ami az egész életére kihatott, és végre igazságot akar szolgáltatni.

A fő szálon kívül nagy hangsúlyt kap a tettes szála. Visszaemlékezések és napló formájában egyre többet tudhatunk meg arról, hogy mi történt a múltban. A két szálat a szerző ezúttal is ügyesen váltogatja, így nagyon olvasmányos teszi a történetet.

Bár tetszett a történet, de nem érzem olyan erős kriminek. Ebben a kötetben nem Vivienn és Dávid oldja meg az ügyet… mondhatjuk, hogy inkább az oldja meg magát, és ők csak asszisztálnak az olvasóknak abban, hogy több információt kaphassanak. A kötet erőssége számomra abban rejlik, ahogy a bántalmazásra és annak hatásaira mutat rá. Mindig elképedve olvasom, hogy a befolyásosabb, jobb pozícióban lévő, karizmatikusabb emberek, hogyan kerekednek a gyengébb helyzetben lévők fölé. Kihasználják a helyzetet, majd megfélemlítéssel sokáig sakkban, saját börtönükben tudják tartani az áldozatukat. Ez az, amit jól bemutat ez a könyv. Örültem, hogy a kezdetben megfélemlített áldozat a sarkára állt és igazságot követelt magának.

A könyv gyengesége Dávid és Vivienn kapcsolata. Bár az előző könyvhöz képest elfogadhatóbb volt a személyes száluk, de ezt kidolgozatlannak érzem, főleg amiatt, mert az áldozat karakterét és sorsának alakulását olyan szépen átgondolja a szerző. Dávid még mindig ellenszenves ősember a számomra. Sokszor éles váltások követik egymást, együtt vannak, majd képváltás és megint harag és durca, de nem igazán tudjuk meg, hogy most akkor mi történt, csak néhány elejtett mondatból derül ki, hogy ismét volt valami veszekedés. Tökéletesen meglennének a könyvek a romantikus szál nélkül is. A család a kislány nagyon szerethető, erről olvastam volna én inkább szívesebben.

Kíváncsisággal tekintek a 3. kötet elé, biztosra veszem, hogy azt is el fogom olvasni a közeljövőben.

Fülszöveg:
Mit tennél, ha a gyermekedet valaki elvinné?
Dávid és Vivien ezúttal egy emberrablóval találják szembe magukat. Eredménytelenül keresik a nyomokat, de az elkövető mindig két lépéssel előttük halad.
Aztán egy különös idegen toppan be a nyomozónő életébe.
Egy naplót nyújt át neki, ami 1971-ig repíti vissza az időben. Dávid és Vivien egy kislányt ismerhetnek meg, akinek keserű élete elevenedik meg a lapokon.
Egy gyermeké, akinek köze lehet a mostani ügyükhöz.De vajon a nyomozópáros hihet a naplónak, Pavlovics Linett fájdalmas vallomásának?
Az újságíró
A polgármester
A vértestvérek
A bántalmazott gyermek
Az akta, amit már mindenki elfeledett:
A 33-as ügy

Értékelésem:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük