Romantikus

Abby Jimenez: Tőlem, ​szeretettel

Abby Jimenez Tőlem, ​szeretettel című könyve a Van helyem a világodban? sorozat 2. része. Önállóan is megállja a helyét, hiszen az első részben megismert Alexis barátnőjéről, Brianáról szól a történet, de szerencsére az első részben megismert karakterek is megjelennek a kötetben. Azt szeretem Abby Jimenez könyveiben, hogy a romantikus történeten felül mindig kapunk egy plusz szálat is, ami miatt megragadó a történet. Bár ez a kötet szerintem gyengébb mint a társai, de így is szerethetőre sikeredett.

Az alap történet az, hogy miután Alexis elhagyta a kórházat, Briana kicsit elhagyatottnak érzi magát a barátnője nélkül. A munkája az, ami biztos pontot és megnyugvást jelent, így megrendül, amikor kiderül, hogy ezt az egyensúlyt veszélyezteti az új orvos, Jacob Maddox, akit lehet, hogy az ő posztjára akarnak kinevezni. Ekkor derül ki, hogy a vesedonorra váró öccse állapota is rosszabbra fordult. Nem elég, hogy a fiú fizikálisan rosszul van, lelkileg is az összeomlás szélén áll, így Brianát is beborítja a magánéletében és a munkájában egyaránt jelentkező problémák tömkelege.

Jacob helyzete sem egyszerűbb. Az előző munkahelyét magánéleti okok miatt hagyta ott. Más vágya nincs, mint hogy mindenki hagyja békén. Nem vágyik új kihívásokra, egyszerűen csak szeretné tenni a dolgát. A férfi visszahúzódó, szorongó alkat, nehezen nyílik meg és rosszul viseli, hogy mindenki utálja. Úgy dönt, hogy legalább Brianának magyarázatot ad a furcsa viselkedésére. Levelet ír, mert ebben összeszedettebben tudja megindokolni a viselkedését.

A levelekben mindketten meg tudják mutatni a valódi oldalukat, így végül összebarátkoznak és a férfi is egyre jobban be tud illeszkedni. Jacob segíteni szeretne a nő testvérének, és meg is oldja a donor problémát. Briana hálás, ezért úgy határoz, hogy elvállalja az álbarátnő szerepét a férfi családja előtt. Ez azonban hatalmas félreértésekhez vezet. Ahogy egyre közelebb kerülnek egymáshoz, kérdés, hogy valós érzelmek ezek vagy csak a hála munkál a nőben?

Nekem felüdítő volt egy olyan férfiról olvasni, aki végre nem macsós és kemény, hanem érzékeny és szorongó. Könnyen megszerethető karakter az összes bogarával együtt. Imádnivaló, ahogy meg akar felelni a hatalmas családjának, illetve, hogy a gyerekek miatt minden alkalommal valami vicces zoknit vesz fel.

Kifejezetten szerettem a családi körben játszódó jeleneteket. A férfi családja terjedelmes, és kaotikus. A nagypapa, aki száguldozik a kerekesszékével és mindenkit cigivel lejmol. A szexológus anya, a preparátor apa, az eleven unokaöccsök és unokahúgok. Hihetetlenül sok megható és vicces jelenet szereplői voltak ezek.

A történet hátránya, hogy ismét futunk felesleges köröket. Nem szeretem a fordulatként betett bonyodalmakat. 

A könyvben tehát a romantikus történeten felül kaphatunk komoly témákat is. Megjelenik az alkalmazkodás vágya, a beilleszkedés nehézségei egy új munkahelyen. A történet szól arról is, hogy milyen szorongással küszködni, kapcsolatokat építeni. A nő testvére révén betekinthetünk abba, hogy milyen egy olyan ember helyzete, aki donorszervre vár, érdekes, hogy hogyan hat ez a magánéletére, a munkájára, a kapcsolataira. Úgy gondolom, hogy ezek miatt mindenképp érdemes volt elolvasni ezt a könyvet.

Értékelésem:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük