Családregény,  Romantikus

Diana Gabaldon: Csontok ​visszhangozzák (Outlander 7.)

Elérkeztem végre az Outlander sorozat 7. részéhez. Több mint 10 éve kezdtem el a sorozatot, ami pár év megtorpnást követően – a sorozat sikere után – végre folytatódott Magyarországon is. Az első olyan sorozat, amelynél még a hetedik résznél is érzem azt a varászt, amely miatt belekezdtem a sorozatba.

A történet ott folytatódik, ahol az előző véget ért, és ezúttal is több szálon fut. Az egyik fő szál az amerikai függetlenségi háború időszakában, Jamie és Claire szála. A házaspár a tűzesetet követően útra kel, tervük, hogy eljussanak Skóciába, ahová végre hazavihetik Iant a családjához. Utazásuk ezúttal sem zökkenőmentes, belekeverednek a háború forgatagába, ahol Ian és Jamie életük kockáztatásával harcolnak, Claire pedig a sebesülteken igyekszik segíteni orvosi tudásával. Újabb ismeretségeket és barátságokat kötnek az útjuk során, de az egymás iránti ragaszkodásuk és szeretetük töretlen marad.

A másik szálon Bri és Roger a XX. században igyekszik beilleszkedni a hétköznapokba. A kislányuk végre meggyógyult, ez adta a fő fókuszt évekig. Most, hogy már övék a régi Fraser birtok, elbizonytalanodnak hogyan tovább. A múltban mindketten megtalálták a céljaikat, az új helyzet sok bizonytalanságot szül, kisebb feszültséghez vezet. Egy kis megnyugvást jelent számukra, hogy megtalálják Claire és Jamie leveleit a padláson. Igyekeznek kis adagokban olvasni, hogy ezzel is minél tovább életben tarthassák a szülőket. Végül mindketten találnak munkát és célt, azonban számos furcsa esemény történik, ami végül veszélybe sodorja őket és ismét a múlt felé tereli őket.

A harmadik szálon végre egy kicsit jobban megismerhetjük Jamie fiát, Willit. A fiatal férfi elhivatott brit katona, aki szeretne a hazájáért harcolni. Mindenről van egy idealizált elképzelése. A történet során számos kalamajkába bonyolódik, amivel lehetősége van szélesíteni a látókörét.

Ahogy már írtam, számomra az összes kötet színvonalas. Diana Gabaldon nagyon alapos munkát végez, évekig folytat kutatásokat minden egyes kötet megírásakor, ez meg is mutatkozik. Érdekes, hogy két külön generáció életét mutatja be két eltérő helyzetben. Clair és Jamie összecsiszolódott pár már a 60-as éveik környékén járnak. Bájos párosuk egyszerre sugároz kiegyensúlyozottságot és nyugalmat. Az, ahogy ők kapcsolódnak, elbűvölő. Mindketten makacsak, megvan az elképzelésük mindenről, de mérhetetlenül tisztelik is egymást, és félnek egymás elvesztésétől. 

Bri és Roger párosa nem teljesen kiforrott, folyamatos kihívás számukra a különböző idősíkokhoz való alkalmazkodás. Ragaszkodnak egymáshoz, de sokszor nehezebben beszélik meg mikor mire vágynak.

A könyv majdnem 1200 oldal, tehát rengeteg eseménynek ad helyet, sok szereplő gondlolataiba betekintést nyerhetünk. Nem csak a családdal történteket ismerhetjük meg, hanem igyekszik hű korképet adni az akkori történelmi eseményekről, hangulatról. Mivel mindkét történelmi oldalról találunk szívünknek kedves szereplőt, így sokkal nehezebb az egyik vagy másik oldal mellett elköteleznünk magunkat. Nem is kell, valószínűleg minden háború ilyen. Vannak rossz és jó emberek mindkét oldalon. Szerettem olvasni ezt a kötetet, és már kapom is elő a következő kötetet, milyen jó, hogy összevártam! 🙂

Értékelésem:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük