Krimi, Thriller,  Történelmi

Papp Noémi: Az ​ezüstpénz átka

Az ​ezüstpénz átka egy egészen különleges történelmi regény családról és gyógynövényekről egy rejtélyes nyomozással megfűszerezve. Betekintést kaphatunk abba, hogy hogyan éltek az emberek Mátyás király korában, emellett figyelemmel kísérhetjük egy rejtélyes gyilkosság és pénzhamisítás ügyének felgöngyölítését is.

Megfogadtam, hogy többet fogok magyar szerzőtől olvasni, így figyelemmel követem milyen regények jelennek meg. Papp Noémire azért figyeltem fel, mert története izgalmasan vegyíti a mindennapi emberek életének bemutatását egy kis nyomozós sztorival.

A történet azzal indul, hogy egy kereskedő páros balesetet szenved, melynek következtében Bártfa városában ragadnak, amíg meg nem gyógyulnak. Az apa a füvesasszony, Zsófia házába kerül. A nő fiával és unokájával él együtt szeretetben, kiegyensúlyozott körülmények között. A baleset után nem sokkal megerőszakolnak és megölnek egy kislányt, illetve ezzel egy időben hamis pénz jelenik meg a vásrosban.

A történet több nézőpontból mutatja be az emberek életét. A fő fókusz Zsófián és családján van. A rejtély megoldására jó ideig várni kell, de addig is megtudhatjuk milyen egy füvesasszony, egy hóhér, egy pék, egy kovács, egy hétköznapi háziasszony élete a 15. században. Ami nagyon látványos az az emberek összetartása. Ebben a korban az emberek sokszor függtek egymástól. Segítenek egymásnak betegség vagy halálozás esetén, de sokszor babonásak és hiszékenyek.

A regényben szerelmi szál is kialakul a kereskedő és Zsófia között, amit az elejében feleslegesnek és furának találtam, hiszen még egy nyelvet sem igazán beszéltek. De ami egy egyszerű viszonynak indul, az végül valóban átalakul és elmélyül az idő előrehaladtával.

Ahogy írtam a krimis szál lassan alakul, a könyv közepén átadja a terepet az emberi tényezők bemutatásának, hogy aztán a végén összesűrűsödjön. Nem igazán rejtélyes a történet, mert a sok nézőpont miatt az olvasó sok dologra magától is rájön, amire meg nem, azt elmeséli az író az adott karakter szemszögén át. Itt inkább a motivációk és az emberi tényezők azok, amik érdekesek. Tehát azok a személyiségek és élethelyzetek, amik a bűnök elkövetéséhez vezetnek.

Azt kell, hogy mondjam tehát: élveztem ezt a történetet, kíváncsi vagyok hogyan szövi tovább a történetet a szerző. 

Értékelésem:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük