Sarah A. Denzil: Az elrabolt lány
A néma gyermek folytatása újra sikeresen visszavisz a családi titkok rengetegébe, ahol a szereplőknek újra szembe kell nézniük legnagyobb félelmeikkel, és legrémisztőbb emlékeikkel.
Megjelenésekor volt szerencsém olvasni az első részt, amit kellőképpen fordulatosnak és izgalmasnak találtam, így felcsillant a szemem, hogy elolvashatom ezt a regényt is. Kíváncsi voltam mit tud még kihozni a szerző a történetből, és meg kell mondjam ez is jól sikerült. Azért azt bánom, hogy nem olvastam újra az első részt, mert ez a szerző nem foglalta össze az első könyv történéseit, tehát fel kellett pontosan idéznem, hogy az egyes szereplőknek milyen jelentőségük volt a múltban.
A történet 4 évvel az első könyv vége után kezdődik. Ezen idő alatt a család nagyjából túl tudta tenni magát az őket ért traumákon, de természetesen az átéltek nem maradnak nyom nélkül. Emma féltve őrzi gyermekeit, nem szívesen engedi el őket maga mellől. Aiden immár 20 évesen felnőtt, de mégis keresi a helyét a világban, hiszen élete felét fogságban élte még nem igazán tudott beilleszkedni a világba. Gina 4 évesen a csodás színfolt, aki összeköti a sérült embereket. Bűbájos viselkedésével feloldja a kellemetlen helyzeteket, nem ismeri még a világ veszélyes oldalát. Mi történik akkor, amikor ez a ragasztó tűnik el a gépezetből? A kislányt elrabolják, és minden újra összeomlani látszik.
Hihetetlen, hogy a szerző képes volt újabb csavarokkal bővíteni a történetet. Remekül ábrázolja, hogy a közvélemény mennyiben alakítja egy-egy ügy alakulását, milyen az, amikor a social média szétcincálja az embereket csak azért mert máshogy viselkednek, mint ahogy azt elvárják tőlük.
A történet több szálon fut. Emma megrögzötten hiszi, hogy tudja ki az elkövető és ebbe az irányba veti magát, megpróbálja ő is aktívan keresni a kislányát. Eközben Aiden is igyekszik szembenézni a múltja démonaival, kutat az emlékei között, hátha olyan nyomra lel, ami segít előkeríteni a húgát. Mindeközben egyéb titkok is lappanganak a háttérben, melyek felderítésért Emmának egyre többet kell fizetnie.
Izgalmasnak találtam a történetvezetést, illetve díjaztam azt, hogy a szereplők összetett személyiségűek. Esendőek, követnek el hibákat és tesznek dolgokat, melyekről maguk sem sejtik, hogy másokra milyen mértékben hatottak.
A könyvben számos olyan elem jelenik meg, ami a mai világban nagyon hangsúlyos. Ilyen a közösségi média alakító szerepe, valamint a netes ismerkedés veszélyei, illetve iskolai zaklatás és azok hatásai a személyiség alakulására. Mind olyan téma, ami miatt feltétlen ajánom kézbe venni ezt a könyvet.
Fülszöveg:
Emma, Aiden és Gina egy új élet küszöbén állnak.
Lassan kezdenek magukra találni Aiden elrablásának és hazatérésének a traumája után, és mindent megtesznek, hogy visszatérjenek a normalitáshoz. Emma próbálja óvni gyermekeit a külvilágtól, ami lenyűgözve lesi Aiden, a néma gyermek sorsának alakulását.
Minden józan megfontolás ellenére Emma megengedi a fiának, hogy részt vegyen egy televíziós beszélgetős műsorban. Legrosszabb rémálma válik valóra, amikor kislányát, Ginát elrabolják a stúdióból, és hátborzongató játszma veszi kezdetét.
Emma meg van győződve róla, hogy a válaszok a család múltjának legsötétebb zugaiban rejtőznek, és hogy Aiden maga is képes lehet megfejteni a rejtvényt, ha bátran szembenéz borzalmas emlékeivel.
Ahogy egyre mélyebbre ásnak a titkokban, és Gina továbbra sem kerül elő, a családot szörnyű kérdés fenyegeti: vajon a történelem megismétli önmagát, vagy egy új ellenséggel találják szemben magukat?
Értékelésem:







